moro

Ieșeanul Cătălin Moroșanu, idolul românilor din Madrid

Posted by - 11:35 - 8 mai 2017

Sportivul Cătălin Moroşanu a obţinut a 44-a victorie din carieră după ce l-a învins, sâmbătă seară, la Palacio Vistalegre, din Madrid, pe polonezul Lukasz Krupadziorow, în main-event-ul galei Superkombat la care au asistat aproximativ 5.000 de spectatori. Luptătorul din România s-a impus la decizie, după un meci spectacolos în care şi-a trimis adversarul la podea,

Read More
halep

Simona Halep a căzut până pe locul 8 în lume

Posted by - 11:33 - 8 mai 2017

Halep a coborât patru poziţii în clasamentul dat publicităţii de WTA în această dimineaţă, una dintre explicaţii fiind că turneul de la Madrid a început în acest an cu o săptămână mai târziu decât ediţia trecută. Sportiva din România nu a mai fost atât de jos în clasamentul WTA de trei ani. Halep nu este

Read More
csm

CSM București s-a mulțumit doar cu bronzul Ligii Campionilor

Posted by - 11:31 - 8 mai 2017

CSM Bucureşti a câştigat medaliile de bronz în Liga Campionilor la handbal feminin, duminică, după ce a învins-o pe Buducnost Podgorica cu scorul de 26-20 (13-12), în finala mică a turneului Final Four jucat în ”Papp Laszlo Sportarena” din Budapesta. După ce anul trecut a câştigat în premieră trofeul, CSM Bucureşti a obţinut acum medaliile de bronz, o performanţă meritorie

Read More
dragulescu

Drăgulescu, Ponor şi Iordache au readus gimnastica românească în elita europeană

Posted by - 10:11 - 24 aprilie 2017

România a încheiat Campionatele Europene de gimnastică de la Cluj-Napoca cu un bilanţ extraordinar de patru medalii: două de aur (Marian Drăgulescu la sol şi Cătălina Ponor la bârnă), una de argint (Drăgulescu la sărituri) şi una de bronz prin Larisa Iordache la bârnă. Sâmbătă, Marian Drăgulescu a câştigat medalia de aur la sol, fiind

Read More
media-147204965671918500[1]

Ilie Năstase: ‘Nu suntem favoriți, Belgia are echipă bună de Fed Cup’ – Stiri pe surse

Posted by - 8:38 - 8 februarie 2017

Căpitanul nejucător al echipei de Fed Cup, Ilie Năstase, a declarat, marți, la Sala Polivalentă din Capitală, că România nu este favorită în meciul cu Belgia, chiar dacă are jucătoare mai bine clasate în ierarhia WTA, precizând că adversarele au avut rezultate bune în ultima perioadă. „Simona Halep este numărul 4 în lume și normal

Read More
media-145873479307667100[1]

Cât costă palmaresul unei foste campioane: Oţelul Galaţi, scoasă la licitaţie – Stiri pe surse

Posted by - 7:37 - 8 februarie 2017

Palmaresul si istoria fostei campioane Otelul vor fi scoase la licitatie in aceasta luna. Adunarea creditorilor FC Otelul, echipa intrata in faliment, a decis sa foloseasca platforma unei case de licitatii pentru a pune in vanzare palmaresul si alte obiecte ale clubului, in vederea recuperarii banilor. Potrivit unui comunicat al respectivei case de licitatii, evenimentul

Read More
media-146324468775456100[1]

Ce spune Irina Begu despre absenţa Simonei Halep la meciul de FED Cup: Reacţie surprinzătoare – Stiri pe surse

Posted by - 6:36 - 8 februarie 2017

Irina Begu (28 WTA) a prefațat partida de Fed Cup pe care România o va disputa în fața Belgiei în acest week-end. Bucureșteanca crede că absența Simonei Halep este una importantă și admite că experiența jucătoarei de pe locul 4 WTA ar fi ajutat mult echipa în contextul meciului cu Belgia. „Mi-am dorit întotdeauna să